Rádi bychom rozšířili a dále zkvalitňovali naše služby. Budeme rádi, když naše snažení podpoříte jakýmkoliv darem na

účet č. 5314555001/5500

V případě zájmu o vystavení potvrzení daru se na nás neváhejte obrátit.

vyhledávání
Fér podnikatel

přihlášení člena
nové členství
Anketa
Už jste někdy naletěli?
 

FOREWEAR - oblečení navždy

Skvělý nápad a pomoc pro ty nejchudší a sociálně znevýhodněné, kteří tak mají možnost se do projektu zapojit a žádný materiál, obleček, nepřijde nazmar a nemusí se házet do popelnice. FOREWEAR je společensky prospěšný projekt, který pořádá edukativní sbírky oblečení. Již uspořádali sbírky oblečení ve firmách, kterých se zúčastnily desítky zaměstnanců.

 

Získané oblečení se třídí a pěkné kousky dále využijí organizace jako např. Borůvka Praha o. p. s., obchůdky Sue Ryder, Pragulic a další (například Pragulic je projekt, který zaměstnává lidi bez domova a ti dělají průvodce po Praze). Nenositelné oblečení pro FOREWEAR zpracuje textilní továrna na vlákna v Ústí nad Orlicí a vyrobí z něho netkanou recyklovanou textilii. Nová textilie se potiskne a vyrobí se z ní funkčně-designové výrobky: zápisníky v obalu, obaly na telefon a na tablet. Tyto výrobky navrhli designéři z Boa studia a jsou šité v chráněné dílně v Chotěboři, která zaměstnává 6 znevýhodněných žen.

FOREWEAR pořádá sbírky oblečení zejména ve firmách, kam také nabízí své výrobky. Firmy mohou objednávat od 100 kusů výrobků, které se jim vyrobí ve firemních barvách, obrandují se a poté je využijí jako dárky pro zaměstnance, firemní partnery a stážisty.

Zákazníci FOREWEARu si mohou výrobky koupit nejen v samoobslužném pultu v Impact Hub Praha (Drtinova 557/10, Praha 5), ale také v obchůdku s designovými předměty Kuráž (Benediktská 690/7,Praha 1). Brzy bude také funkční e-shop FOREWEAR.

Pozvánka

Společnost FOREWEAR, ve spolupráci s komunitou "Bazárek", zve zve spotřebitele na Bazárek 7,  který se koná 27. 5. 2014 v Impact Hub Praha od 19. hodin. Stačí přinést jeden kus oblečení, které už nechcete nosit a můžete si odnést cokoliv, co se Vám bude hodit do Vašeho šatníku. Zbylé oblečení po Bazárku se roztřídí, pěkné se prodá v obchůdku Koloběh, který zaměstnává znevýhodněné spoluobčany a nenositelné oblečení se odveze na zpracování do továrny.

Reference zákazníků
"Baví mě, když se spojí funkční věc, design, a sociální podnikání. To všechno forewear splňuje. A úplně nejvíc fandím lidem, kteří prostě něco zkusí a jdou do toho ať to vyjde nebo ne.
Startovat něco bez peněz není legrace a potlesk si zaslouží všichni, kdo to zkusí. Proto FOREWEAR fandím a věřím,  že to bude úspěšný projekt, protože může hodně lidí inspirovat. Koupil jsem si první vyrobený zápisník a původně jsem ho chtěl někomu dát jako dárek k vánocům, ale nakonec jsem si ho nechal. Proč? Pro inspiraci. A taky protože já ho ocením asi nejvíc. Pro mě je to artefakt nové doby, kdy se lidé nebojí svých snů a nápadů."

FOREWEAR je vítězem Social Impact Award 2013

Zdroj:  http://www.forewear.cz/press/

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


region

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI