Rádi bychom rozšířili a dále zkvalitňovali naše služby. Budeme rádi, když naše snažení podpoříte jakýmkoliv darem na

účet č. 5314555001/5500

V případě zájmu o vystavení potvrzení daru se na nás neváhejte obrátit.

vyhledávání
Fér podnikatel

přihlášení člena
nové členství
Anketa
Už jste někdy naletěli?
 

Aktuálně

 

Vážení spotřebitelé,

 
snažíme se vylepšovat naše služby. V současné době klademe důraz na komunikaci se spotřebitelem, abychom dosáhli co nejkvalitnějších
výsledků.

V současné době realizujeme projekt z programu Magistrátu hlavního města Prahy. Jeho hlavním cílem je především pomoc obětem kriminality v

hlavním městě a také zlepšení ochrany zvlášť zranitelných obětí se zvláštním zacházením, a přispět k otevřenosti a pomoci.

 

V rámci přednášek pořádá Spotřebitel net "Prevenci kriminality ".
Přednášky jsou určeny pro seniory,  dětí z dětských domovů a dětí ze základních škol s poruchou chování.
Zájemci o tyto semináře se mohou přihlásit  prostřednictvím
e-mailu:          spotrebitel@spotrebitel.net
či po telefonu. na tel. číslo 603791093

Všechny naše semináře jsou zcela zdarma a školí naši zkušení zástupci

S pozdravem
ředitelka Spotrebitel net

 

 

Telefonní kontakt na naše Sdružení:
                                                               tel: + 420 603 791 093 a 775 476 080

___________________________________________________________________________________

Jak se připojit k hromadnému trestnímu oznámení na IFP + sledujte aktuální
vývoj v kauze hromadného trestního oznámení IFP – pravidelně aktualizováno

SAKAL, s.r.o.; podvod?

Dotaz:
I když mám za to, že jsem již dosti poučena z právní džungle našeho státu a dávám si pozor snad na každém kroku, i já jsem se stala obětí podvodu a prostě jsem naletěla, nebot jsem zase jednou uvěřila v lidskou ochotu a dobré úmysly.

Nyni k věci:


Dne 28. listopadu 2011 jsem si objednala pohovku (byla presne definovana barva potahu, dreva, vzory, pocet i druh polstaru) a slozila jsem zalohu. Vyroba nabytku mela puvodne trvat dle dodavatele i jejich informaci na int. strankach 28 dnu.

Dne 2. prosince 2011 (patek) jsem byla telefonicky informovana, ze pohovka je jiz vyrobena a je potreba urychlene doplatit castku v plne vysi, aby mohla byt dne 3. prosince 2011 dovezena na misto urceni. Bohuzel jsem se nemohla dostavit osobne, do prodejny jel tedy doplatit castku a objednat dopravu muj otec. Byl mu vystaven dalsi kus papiru, ktery se puvodne tvaril jako potrvzeni o uhrazeni castky v plne vysi a jako doklad o zaplaceni dopravy a udajnemu ridici popsal misto urceni. Zadne zbozi vsak otec neprebral. Vse probihalo v poradku a v atmosfere duveryhodnosti.

Dne 3. prosince 2011 (sobota), kdy melo byt objednane zbozi dovezeno a predano (dle dohody v dopolednich hodinach), mi bylo po cetnych tel. urgencich oznameno, ze je problem ve skladu, pote s jejich vozem apod. Iniciativu vsak jiz pomalu prebirali jini lide, nez u kterych bylo objednano, a kteri puvodne meli zbozi privezt. Dne 3. prosince 2011 tedy dodano nebylo, naopak, byla jsem ujistena, ze bude dodano dne 5. prosince 2011 (pondeli) nejpozdeji do 17:00. Tak se nestalo, nasledovaly dalsi telefonaty, kde mi byly opet sdelovany vymluvy. Az nekdy po 20:00, prijely 2 nezname osoby vystupujici za dodavatele. Vse probehlo po tme, ve spechu a zmatku. Nebyl podepsan zadny dodaci list, predavaci protokol apod. S ohledem na cas jsme zbozi jen uskladnili a nerozbalovali.

Na rozdil v objednavce a dodavce jsme prisli az dne 6. prosince 2011 (utery) odpoledne. Po rozbaleni jsme tedy zjistili, ze se jedna o podobny, avsak zcela jiny kus nabytku, s jinym potahem, jinymi vzory, jinou barvou dreva a chybejicimi 2ks polstaru (pri prebirani jsem si mohla posvitit jen malou svitilnou a rozdily se rozeznat nedaly, navic bylo vse zabaleno s ohledem na zakryti vadych oblasti). Aby toho nebylo malo, byl tento kus poskozeny - ulomena noha, poskozeny roh, poskabana predni cast dreva (vse mam nafoceno) a vyrobu evidentne provazel slendrian. Tedy nam pravdepodobne dodali neci reklamaci. V kazdem pripade, at uz bylo poskozeno nebo ne, jedna se o zcela jiny typ vyrobku nez bylo objednano a uhrazeno.

Reklamovat jsme jeli hned dne 7. prosince 2011 do provozovny, kde byla drive uzavrena objednavka a slozena hotovost. Jednatelka vsak jiz byla na vsechny nase argumenty a opravnene stiznosti pripravena a arogantne a sproste nas odbyla s tim, ze jsme vse prevzali v poradku a byla informovana i o faktu, ze jsem si na zbozi svitila baterkou. Tim povazovala zbozi za bezvadne dodane a prevzane, tedy mela reklamaci za neopravnenou. Dale byli majitele vyzvani k reseni cele zalezitosti e-mailem - bez odezvy.

Vzhledem k prubehu cele veci a hlavne z pristupu dotcenych subjektu (jednatelka i majitele jednali ve shode a mam dojem, ze vse meli jiz dopredu pripravene), mam tedy zato, ze jsem se nestala obeti nahodne zameny, ale je to proste zpusob jejich podnikani. Podvedenych tedy zrejme bude vice.

Vzhledem k faktu, ze vetsinu zbozi dovazeji z jinych statu (Slovensko, Polsko) a vzheledem k forme "danovych" dokladu je mozne, ze dotcene subjekty pachaji trestne ciny spojene s danemi a cly a dale porusuji platne zakony CR nejen ve vztahu ke spotrebiteli.

Mam tedy strach obratit se s veci na Policii CR, a nevim, jak presne postupovat dale, nebot mam obavy, zda-li nejsou pripraveni i na tyto pripadne kroky podvedenych spotrebitelu, a abych si nepripravila past sama na sebe. Mam obavy, abych neudelala dalsi chybu, nebot musim priznat, ze drzost, arogance, a hlavne sebejistota a "sprostota", s jakou se cela zalezitost po me reklamaci zacla odvijet, me skutecne prekvapila a nevim, zda-li se jedna jen o shodu okolnosti anebo jestli neni cela zalezitost postavena na dalsich "fintickach" a je provadena planovite a systematicky. Nerada bych udelala dalsi chybu a podvodnikum jeste dale pomohla.

Proto prosim o pripadne nastineni dalsich kroku, ktere bych mela vykonat pro uspesnou reklamaci a pripadne, co ucinit, aby dalsich podvedenych nepribyvalo.

    Informace o zainteresovanych subjektech,
    objednano u: SAKAL, s.r.o. (IC: 19011865)
    dodano pravdepodobne: Byt-interier, s.r.o. (IC: 48400777)
    http://www.byt-interier.webnode.cz

Odpověď:
Dobrý den, z Vašeho zadání je zřejmé, že se bude jednat o rozpor s kupní smlouvou ve smyslu § 616 občanského zákoníku. S odkazem na tento paragraf máte právo na výměnu výrobku kus za kus. O tuto výměnu bych také na Vašem místě zažádal. Pokud nebude na tento dopis prokazatelně reagováno ve lhůtě 30 dnů, vznikne Vám právo na odstoupení od smlouvy z důvodu překročení lhůty pro vyřízení reklamace. Při splnění těchto podmínek by pro Vás nebyl problém obstát u případného soudního sporu. jako první je ale třeba zaslat reklamaci s dodatkem, že si přejete výměnu výrobku. Pokud tento požadavek byl i v emailu, tak jen čekat 30 dní a zaslat odstoupení od smlouvy.

Miroslav Huml
právník sdružení Spotřebitel net

Komentáře 

 
0 #8 deni.kom 2014-05-29 15:03
:lol: Super levně kvalitně mohu doporučit :lol:
Citovat
 
 
+2 #7 Monika 2014-05-27 19:07
My také máme dobré skušenosti s nábytekem Sakal s.r.o. v Českém Těšíně ... Rádi se do nábytku vracíme :D :) :-)
Citovat
 
 
-2 #6 Lachová 2014-03-29 16:04
Dobrý den, nevíte někdo, zda-li se firma SAKAL s.r.o. náhodou nepřejmenovala na S-nábytek Designe?

pokud by někdo věděl, prosím, informujte mne prostřednictvím emailu.

Děkuji
Citovat
 
 
0 #5 eva 2014-03-12 19:36
mám velmi špatnou zkušenost s nábytkem Sakal třinec sedačka za 47tis.se rozpadla na reklamaci se vykašlali nyní se soudím personál lže,nekomunikuj e nechají se zapírat.Prodavačka se chová jako naivní učenka né jako profedionální pracovník. Při přejímce nám ani nechtěli ukázat sedačku, ale za to rychle chtěli doplacení zboží.
Citovat
 
 
0 #4 Miloslava Szarzecová 2013-11-29 07:38
Dobrý den,
zřejmě jsem se stala další obětí podvodného jednání spol. SAKAL spol. s r.o.. Dne 15.11.2013 jsem v prodejně v Třinci na ul. 1. máje 469 objednala křeslo s tím, že bude dodáno do 3 týdnů, zaplatila jsem požadovanou zálohu. Dne 19.11.2013 mi z prodejny volali, že křeslo mám hotové a musím hned doplatit zbytek ceny.Křeslo jsem zaplatila, ale nic mi dozeno nebylo. Dnes je 29.11.2013 nemám ani peníze ani křeslo a firma už se mnou nekomunikuje.
Citovat
 
 
+1 #3 jana 2012-06-18 14:58
Dobrý den ,ztotožnuji se s komentářem p. Andrey.
Ochotné prodávající a s objednávkou a dodáním zboží jsem žádný problém neměla.
Citovat
 
 
+3 #2 andrea 2012-06-18 13:55
Dobrý den, u společnosti Sakal s.r.o. v Českém Těšíně jsem jsi nechala vybavit rekonstruovaný byt.S prodejem a ochotou a dodáním zboží jsem žádný problém neměla,naopak seriozní jednání a profesionální přístup prodávajících. Ráda se do prodejny vracím.:roll: :roll:
Citovat
 
 
+3 #1 gabka 2012-06-07 13:23
Máme podobnou zkušnost .. Sakal s.r.o. v Českém Těšíně..
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


region

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI